kirjutama
Estonien
Étymologie
- Étymologie manquante ou incomplète. Si vous la connaissez, vous pouvez l’ajouter en cliquant ici.
Verbe
Conjugaison de kirjutama
| Formes personnelles | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Indicatif | ||||||
| présent | parfait | |||||
| personne | affirmatif | négatif | personne | affirmatif | négatif | |
| 1ère sing. | kirjutan | ei kirjuta | 1ère sing. | olen kirjutanud | ei ole kirjutanud | |
| 2ème sing. | kirjutad | 2ème sing. | oled kirjutanud | |||
| 3ème sing. | kirjutab | 3ème sing. | on kirjutanud | |||
| 1ère plur. | kirjutame | 1ère plur. | oleme kirjutanud | |||
| 2ème plur. | kirjutate | 2ème plur. | olete kirjutanud | |||
| 3ème plur. | kirjutavad | 3ème plur. | on kirjutanud | |||
| passif | kirjutatakse | ei kirjutata | passif | on kirjutatud | ei ole kirjutatud | |
| imparfait | plus-que-parfait | |||||
| personne | affirmatif | négatif | personne | affirmatif | négatif | |
| 1ère sing. | kirjutasin | ei kirjutanud | 1ère sing. | olin kirjutanud | ei olnud kirjutanud | |
| 2ème sing. | kirjutasid | 2ème sing. | olid kirjutanud | |||
| 3ème sing. | kirjutas | 3ème sing. | oli kirjutanud | |||
| 1ère plur. | kirjutasime | 1ère plur. | olime kirjutanud | |||
| 2ème plur. | kirjutasite | 2ème plur. | olite kirjutanud | |||
| 3ème plur. | kirjutasid | 3ème plur. | olid kirjutanud | |||
| passif | kirjutati | ei kirjutatud | passif | oli kirjutatud | ei olnud kirjutatud | |
| Conditionnel | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| présent | parfait | |||||
| personne | affirmatif | négatif | personne | affirmatif | négatif | |
| 1ère sing. | kirjutaksin | ei kirjutaks | 1ère sing. | oleksin kirjutanud | ei oleks kirjutatud | |
| 2ème sing. | kirjutaksid | 2ème sing. | oleksid kirjutanud | |||
| 3ème sing. | kirjutaks | 3ème sing. | oleks kirjutanud | |||
| 1ère plur. | kirjutaksime | 1ère plur. | oleksime kirjutanud | |||
| 2ème plur. | kirjutaksite | 2ème plur. | oleksite kirjutanud | |||
| 3ème plur. | kirjutaksid | 3ème plur. | oleksid kirjutanud | |||
| passif | kirjutataks | ei kirjuta | passif | oleks kirjutatud | ei oleks kirjutatud | |
| Impératif | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| présent | parfait | |||||
| personne | affirmatif | négatif | personne | affirmatif | négatif | |
| 1ère sing. | – | – | 1ère sing. | – | – | |
| 2ème sing. | kirjuta | ära kirjuta | 2ème sing. | – | – | |
| 3ème sing. | kirjutagu | ärgu kirjutagu | 3ème sing. | olgu kirjutanud | ärgu olgu kirjutanud | |
| 1ère plur. | kirjutagem | ärgem kirjutagem | 1ère plur. | – | – | |
| 2ème plur. | kirjutage | ärge kirjutage | 2ème plur. | – | – | |
| 3ème plur. | kirjutagu | ärgu kirjutagu | 3ème plur. | olgu kirjutanud | ärgu olgu kirjutanud | |
| passif | kirjutatagu | ärgu kirjutatagu | passif | olgu kirjutatud | ärgu olgu kirjutatud | |
| Quotatif | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| présent | parfait | ||||||||
| personne | affirmatif | négatif | personne | affirmatif | négatif | ||||
| Actif | kirjutavat | ei kirjutavat | actif | olevat kirjutanud | ei olevat kirjutanud | ||||
| Passif | kirjutatavat | ei kirjutatavat | passif | olevat kirjutatud | ei olevat kirjutatud | ||||
| Formes nominales | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| infinitif | participe | ||||
| actif | passif | ||||
| ma-infinitif | kirjutama | présent | kirjutav | kirjutatav | |
| da-infinitif | kirjutada | imparfait | kirjutanud | kirjutatud | |
kirjutama \Prononciation ?\
Notes
- Conjugaison :
- (ma) kirjutan « j’écris »
- (sa) kirjutad « tu écris »
- ta kirjutab « il/elle écrit »
- (me) kirjutame « nous écrivons »
- (te) kirjutate « vous écrivez »
- nad kirjutavad « ils/elles écrivent »
Cet article est issu de Wiktionary. Le texte est sous licence Creative Commons – Attribution – Partage à l’identique. Des conditions supplémentaires peuvent s’appliquer aux fichiers multimédias.